ERDIL INSAAT

Erdil

ARCHITIZER A+ ÖDÜLÜ

“Dünyaca ünlü tasarım portalı Architizer’ın düzenlediği yarışmada bir Türk projesi olan “Ma Vie La” kazandı.”

New York merkezli, Dünyanın en büyük mimari, iç mimari projeler ve tasarım ürünleri paylaşım platform ve ödül organizasyonu Architizer’ın düzenlediği Architizer A+ Awards 2016 yarışmasında İzmirli mimar Selim Erdil’in projesi jüri elemelerini geçerek halk oylamasında birinci oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Houston Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu mimar Selim Erdil’in Çeşme, Paşalimanı’nda hayata geçirdiği ‘Ma Vie La’ projesi, “Mimari Betonarme” kategorisinde jüri elemelerini geçerek halk oylamasında birincilik ödülünü kazanan ilk Türk yapımı proje oldu.

Önemli mühendislik ve mimari tekniklerle tasarlanan yapı 16 metre uzunluğundaki kütlesinin 8 metresini konsol olarak havada taşıyor. En büyükten en küçük ölçeğe kadar tümüne yakını el işçiliği ile yapılmış olan “Ma Vie La” ince detayları için ilmek ilmek işlenen bir proje olması ile bu ödülü almaya hak kazandı.

İzmir ve İstanbul’da başarılı projelere imza atan ve 1954’den beri faal olan Erdil İnşaat’ın yöneticisi Selim Erdil, ‘Türkiye’nin başarılı Yüksek Mimarı Orhan Erdil’den aldığım bayrağı, hayata geçirdiğim ve gelecek projelerim ile üçüncü kuşak olarak daha ileriye taşımaktan ve ülkemize bu ödülü getirmekten çok mutluyum’ dedi.

Selim Erdil ve Erdil İnşaat ekibi, ödülü almak için 12 Mayıs’ta New York’ta yapılan gala gecesinde katıldılar.


ARCHITIZER A+ ÖDÜLÜ
100 farklı kategori altında ödül alan başarılı projelere, Joseph Altuzarra, Paola Antonelli, Yves Béhar Liz Diller, Rem D. Koolhaas, David Rockwell, ve Ian Schrager gibi dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılardan oluşan 300’den fazla jüri üyesi tarafından karar veriliyor. Aralarında “Ma Vie La” projesinin de bulunduğu 2016’nın kazanan projelerine Phaidon yayınevinin çıkaracağı özel bir kitapta da yer verilecek.